APEM Q8F1CXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Newark
Electro Sonic
Master Electronics
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+1.65%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
NKK SwitchesUB15KKG01N-F
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 0.014A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
描述
APEM Q8F1CXXG24E LED indicator light Green Flush 6 mcd Panel Indicator
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Bright Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
LED INDICATOR, PANEL, 8MM, GREEN, 24VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 8mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 8mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 6 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green