APEM Q6F1CXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
数据表和文档
Newark
Master Electronics
3 个月趋势:
-6.93%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
NKK SwitchesUB15KKG01N-F
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 0.014A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED signal light, 24 V (DC), green, 5 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
描述
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, GREEN, 12VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 12VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 8mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 12 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green