APEM Q8F1CXXG220E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 6mcd Automotive 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页3 年前
Electro Sonic
Master Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.01%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
NKK SwitchesUB15KKG01N-F
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 0.014A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
描述
APEM Q8F1CXXG220E 8mm LED Panel Indicator Green 220V AC Flush Chrome Bezel
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Bright Chrome Flush Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 220 VAC .
Forward Current (If) mA = 3 / Luminous Intensity mcd = 6 / Operating Voltage Max. V = 220 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = AC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green