APEM Q6P1CXXR24E
LED signal light, 24 V (DC), red, 40 mcd, Mounting Ø 6 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Burklin Elektronik
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-22.28%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
C&K Components8168SHZQE2
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Alternate, 6A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
LED signal light, 24 V (AC), 24 V (DC), red, Mounting Ø 6 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd 2-Pin
E-SwitchLP1OA1AR
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-(ON), 100 MA, 30V DC, SOLDER, LP1 SERIES
APEMA0263B
ACCESSORY, CAP, 22MM, RED, ROUND, PLASTIC, FITS A02 SERIES PUSHBUTTON SWITCHES
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-ON, ROUND CAP, 100MA, 24VD, SOLDER, RP8200 SERIES
描述
APEM Q6P1CXXR24E LED indicator light Red Prominent 40mcd Industrial Panel
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, RED, 24VDC; LED Colour: Red; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 40mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-Ja
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 40 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red