APEM Q6F1CXXB24E
LED signal light, 24 V (DC), blue, 12 mcd, Mounting Ø 6 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
Burklin Elektronik
3 个月趋势:
-5.53%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 50mcd 2-Pin
LED signal light, 24 V (DC), blue, 50 mcd, Mounting Ø 8 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
LED INDICATOR SEALED 6MM FLUSH BRIGHT CHROME FIXED BLUE 12VDC SOLDER
描述
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 100mcd 2-Pin
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Blue LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Blue, 3.8V; Led Color:Blue; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:8Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6F1CXXB24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 100 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Blue