APEM Q6F1CXXB12E
Led Indicator Sealed 6MM Flush Bright Chrome Fixed Blue 12VDC Solder
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页3 年前
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 50mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Blue 100mcd 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 8MM FLUSH BRIGHT CHROME FIXED BLUE 24VDC SOLDER
描述
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Blue LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 12VDC Voltage
Panel Mount Indicator, Led, 6Mm, Blue, 3.8V; Led Color:Blue; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:6Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:8Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:3.8V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q6F1CXXB12E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 100 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Blue