APEM Q16P1BXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd 2-Pin
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页6 年前
Master Electronics
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
库存历史记录
3 个月趋势:
-29.88%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
Altech2AML4
Push Button Switch Operator 22mm Red 40mm Mushroom Head Latch/Arrow Non-Illuminated
C&K Components8121J85Z3GE223
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 1A, 28VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-ON, 15A, 250V AC, QC 0.187", PB1973 SERIES
描述
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BLK CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED Indicator 16mm Prominent 24VDC IP67
16mm prominent black bezel IP67 sealed RED 24V
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:-; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:80Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1BXXR24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red