APEM Q14F1CXXG12E
Led Indicator Sealed 14MM Flush Bright Chrome Fixed Green 12VDC Solder
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页6 年前
element14 APAC
Electro Sonic
TME
3 个月趋势:
-42.32%
供应链
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
相关零件
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM GREEN 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
INDICATOR 16.2MM MOUNTING HOLE SIZE YELLOW LED SOLDER TERM 18 MM LAMP SIZE 12VDC
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
描述
Single Color LED, Green, Diffused
PANEL MOUNT INDICATOR, LED, 14MM, GREEN, 2.2V
LED Indicator 14mm Flush 12VDC IP67
APEM Q Serisi 14mm Yeşil 12V LED
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:5Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14F1CXXG12E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 5 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green