Analog Devices OP200GSZ
ROHS3Compliant EAR99 OP200 Tube op amp buffer circuit 10.5mm 0.01muA 18V 500kHz
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet16 页13 年前
Analog Devices
Upverter
Augswan
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.10%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOIC W
SOIC
Number of Pins
16
Number of Circuits
2
Slew Rate
0.15 V/µs
0.15 V/µs
Gain Bandwidth Product
500 kHz
500 kHz
Input Offset Voltage (Vos)
75 µV
75 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
124 dB
124 dB
Common Mode Rejection Ratio
130 dB
130 dB
Min Supply Voltage
3 V
Max Supply Voltage
18 V
20 V
Operating Supply Current
1.55 mA
1.55 mA
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Analog DevicesAD704ARZ-16
Op Amp Quad Low Power Amplifier ±18V 16-Pin SOIC W Tube / IC OPAMP GP 800KHZ 16SOIC
Analog DevicesAD704JR-16
Amplifier; Bipolar Operational; +/- 18V; 600 Supply; +/- 0.70V; 150; 300 I/P Off
Analog DevicesAD845JRZ-16
OPERATIONAL AMPLIFIER, PRECISION, 16MHZ, 100V/us, SOIC-16
Buffer/Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS Automotive 20-Pin SOIC W T/R
onsemi74LVX244M
Low Voltage Octal Buffer/Line Driver with 3-STATE Outputs | IC BUF NON-INVERT 3.6V 20SOIC
描述
Dual Low Offset, Low Power Operational Amplifier
Op-Amp, 500Khz, -40 To 85Deg C, Wsoic-16; No. Of Channels:2Channels; Gain Bandwidth Product:500Khz; Supply Voltage Range:± 3V To ± 18V; Ic Case/Package:Wsoic; No. Of Pins:16Pins; Amplifier Type:General Purpose; Rail To Rail:- Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. OP200GSZ