Analog Devices LT1963ES8-3.3#PBF
63dB(120Hz) 1.5mA Fixed 1.5A 1 3.3V 1.9V 3.3V 20V 550mV@ 1.5A 20mV 10mV SOIC-8 1.1mm
Production
数据表和文档
Analog Devices
Official datasheet0 页0 年前
element14 APAC
Farnell
Component Distributors Inc.
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
+27.01%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Min Input Voltage
1.9 V
2.1 V
2.1 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
1
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
1.5 A
1.5 A
1.5 A
Dropout Voltage
340 mV
340 mV
340 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
63 dB
63 dB
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
工程资源
相关零件
IC REG LINEAR 3.3V 1.5A 8SOIC / 1.5A, Low Voltage, Low Quiescent Current LDO Regulator
MCP1727-ADJE/SN, LDOVOLTAGE REGULATOR, ADJUSTABLE 1.5A,0.8 TO 5V.5%,8-PIN SOIC
Texas InstrumentsLP38512MR-ADJ/NOPB
Adjustable Positive LDO Regulator, 0.5V Min, 5V Max, 0.3V Dropout, CMOS, PDSO8
PWR SPLY FUNC, VOLTAGE REGULATOR, LINEAR, LDO, SOIC, IS 120UA, PD 0.433W, VO 3V, VI 6V
IC CONV DDR DDR2 DDR3 / DDR Memory Termination Regulator 2.2V to 5.5V 8-Pin SOIC N EP T/R
Texas InstrumentsLP2996MRX/NOPB
DDR/DDR2 Termination Regulator 1.5A 2.2V to 5.5V 8-Pin SOIC PowerPAD T/R
描述
Low Dropout Regulator 3.3 Volt 1.5A 8-Pin SOIC N
1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators
Ldo Voltage Regulator, Fixed, 3.3V, 1.5A, Soic-8
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.55V Dropout, BIPolar, PDSO8
LDO, FIXED, 0.34VDO, 3.3V, 1.5A, 8SOIC
Lead Free Positive Fixed PRODUCTION (Last Updated: 4days ago) Linear Voltage Regulator IC 125C 1.5A 1.5mm 340mV
SOIC8 3.3V FAST TRANS 1.5A LDO