Analog Devices LT1963AEQ-3.3#PBF
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.55V Dropout, BIPolar, PSSO5
Production
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet28 页5 年前
Upverter
Farnell
Component Distributors Inc.
Augswan
库存历史记录
3 个月趋势:
+22.41%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
Q
TO-263-6
TO-263-6
Number of Pins
5
Number of Outputs
1
Max Output Current
1.5 A
Min Input Voltage
2.1 V
2.1 V
2.1 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
Dropout Voltage
340 mV
340 mV
340 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
63 dB
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
相关零件
Analog DevicesLT1963AIQ#PBF
63dB(120Hz) 1.5mA Adjustable 1.5A 1 1.21V 1.9V 20V 20V 550mV@ 1.5A 8mV 5mV DDPAK-5 4.57mm
Analog DevicesLT1764AEQ-1.5#PBF
LDO Regulator Pos 1.5V 3A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube / IC REG LDO 1.5V 3A 5DDPAK
Analog DevicesLT1764AEQ-1.8#PBF
LDO Regulator Pos 1.8V 3A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube / IC REG LDO 1.8V 3A 5DDPAK
描述
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube
LT1963A Series - 1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators
LDO VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, 1.5A, D2-PAK-5