Analog Devices DS1844S-010+
ROHS3Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~85C 2.5mA 2.35mm
Obsolete
数据表和文档
SHENGYU ELECTRONICS
Datasheet14 页20 年前
ShanghaiCT
Jameco
iiiC
Farnell
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 years ago)
相关零件
MicrochipMCP42010-I/SL
Soic Digital Pot, 256 Steps, Spi, 10Kohms, Dual Channel Rohs Compliant: Yes
MicrochipMCP42010-E/SL
Digital Pot; 256 steps; SPI; 10kohms; dual channel14 SOIC .150in T/R
Analog DevicesAD5203ARZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 64POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W Tube
Analog DevicesDS1805Z-010
200¦ÌA ¡À550ppm/¡æ 10K¦¸ 256 1 2.7V Volatile 5.5V I2C Potentiometer SOIC-16 10mm*4mm*1.5mm
Analog DevicesDS1803Z-010+
DS1803 Series 256 Tabs 2-Wire 10kOhm Volatile SMT Digital POT - SOIC-16
描述
Digital Potentiometer 64POS 10KOhm Quad 20-Pin SOIC W
QUAD 10K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 64 POSITIONS PDSO20
DIGITAL POT QUAD 10K, 1844, SOIC20; End To End Resistance: 10kohm; No. of Pots: Quad; Control Interface: 2 Wire, 5 Wire, Serial; Track Taper: Linear; Resistance Tolerance: ± 20%; Supply Voltage Min: 2.7V; Supply Voltage Max: 5.