Analog Devices DS1803Z-010+
DS1803 Series 256 Tabs 2-Wire 10kOhm Volatile SMT Digital POT - SOIC-16
数据表和文档
Augswan
Datasheet11 页19 年前
Analog Devices
ShanghaiCT
Jameco
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+51.45%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 5 days ago)
相关零件
Analog DevicesDS1805Z-010
200¦ÌA ¡À550ppm/¡æ 10K¦¸ 256 1 2.7V Volatile 5.5V I2C Potentiometer SOIC-16 10mm*4mm*1.5mm
MicrochipMCP42010-I/SL
Soic Digital Pot, 256 Steps, Spi, 10Kohms, Dual Channel Rohs Compliant: Yes
MicrochipMCP42010-E/SL
Digital Pot; 256 steps; SPI; 10kohms; dual channel14 SOIC .150in T/R
Analog DevicesDS1267BS-010+
2-Channel 256-Position Digital Potentiometer Operates from a Single +5V or Dual ±5V Supply
Analog DevicesAD8402ARZ10
1-/2-/4-Channel Digital Potentiometers | IC DGTL POT 10KOHM 256TAP 14SOIC
描述
DS1803 Tin Selectable Address I2C digital potentiometer 1kHz 3/5V 10kOhm 1.5mm
Digital Potentiometer 256POS 10k Ohm 2Pot 16-Pin SOIC Tube