Analog Devices ADP3303AR-3.3-RL7
IC, Volt Regulator, Fixed, +3.3V, Bipolar, Sop, 8PIN, Plastic
数据表和文档
DigiKey
Datasheet8 页27 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
71,759
Authorized Distributors
1
Min Input Voltage
3.2 V
3.2 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
Polarity
Positive
Positive
Output Type
Fixed
Fixed
Number of Regulators
Output Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Output Current
Dropout Voltage
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
相关零件
Texas InstrumentsTPS7A1633DGNT
LDO Regulator Pos 3.3V 0.1A 8-Pin HTSSOP EP T/R
Texas InstrumentsTPS7A3401DGNR
200-mA, low-IQ, negative, adjustable low-dropout voltage regulator with enable 8-HVSSOP -40 to 125
onsemiLP2951CM
LP2951 Series 5 V / ADJ Output 100 mA Micro Power Voltage Regulator - SOIC-8
Texas InstrumentsTPS79433DGNT
250-mA, low-dropout voltage regulator with enable 8-HVSSOP -40 to 85
LDO Regulator Pos 5V 0.25A Automotive AEC-Q100 8-Pin SOIC EP Tube
Analog DevicesADP1715ARMZ-1.8
Fixed LDO Voltage Regulator, 2.5V to 5.5V, 250mV Dropout, 1.8Vout, 500mAout, SOP-8 RoHS Compliant: Yes
描述
IC REG LDO 3.3V 200MA 8-SOIC TR
Tape & Reel (TR) Surface Mount Non-RoHS Compliant TIN LEAD voltage regulator linear 3.3462V 4.9mm 200mA -20C~85C
Non-Compliant Tape & Reel (TR) SOP 8 3.3 V