Analog Devices ADP3301AR-2.7-REEL
Contains Lead Positive GULL WING BIPOLAR Linear Voltage Regulator IC 85C 200mA 4.9mm 0.2V
数据表和文档
Analog Devices
Datasheet8 页29 年前
Arrow Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
69,370
Authorized Distributors
1
Case/Package
SOIC
SOIC
Number of Pins
8
Number of Outputs
1
Max Output Current
200 mA
100 mA
100 mA
Min Input Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Input Voltage
12 V
12 V
12 V
Min Output Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Output Voltage
5 V
5 V
Accuracy
0.8 %
0.8 %
0.8 %
Dropout Voltage
100 mV
100 mV