Analog Devices AD8044ARZ-14
Op Amp Quad Low Power Amplifier R-R O/P ±6V/12V 14-Pin SOIC N Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet16 页21 年前
Analog Devices
HQonline
Augswan
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+38.78%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
R
R
Number of Pins
14
Number of Circuits
4
Slew Rate
190 V/µs
Gain Bandwidth Product
80 MHz
80 MHz
80 MHz
Input Offset Voltage (Vos)
6.5 mV
6.5 mV
6.5 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
80 dB
80 dB
Common Mode Rejection Ratio
90 dB
90 dB
Min Supply Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Supply Voltage
12 V
12 V
12 V
Operating Supply Current
13.6 mA
13.6 mA
13.6 mA
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
工程资源
相关零件
Analog DevicesAD8054ARZ
Op Amp Quad High Speed Amplifier R-R O/P ±6V/12V 14-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesAD8054ARZ-REEL7
ROHS3Compliant EAR99 AD8054 Tape & Reel (TR) op amp amplifier circuit 8.65mm 2muA 5V 80dB
Analog DevicesAD8054AR-REEL
Operational Amplifier, 4 Func, 32000uV Offset-Max, BIPolar, PDSO14
描述
OP Amp Quad Volt Feedback Rail to Rail O/P ±6 Volt12 Volt 14-Pin SOIC N
ROHS3Compliant EAR99 AD8044 Tube op amp amplifier circuit 8.75mm 2muA 5V 15000kHz
Operational Amplifier, 1 Func, 9000uV Offset-Max, BIPolar, PDSO14
ANALOG DEVICES - AD8044ARZ-14 - Operational Amplifier, Quad, 4 Amplifier, 160 MHz, 190 V/¦Ìs, 3V to 12V, SOIC, 14 Pins
Quad 150 MHz Rail-to-Rail Amplifier
OP AMP QUAD VOLT FDBK R-R O/P 6V/12V 14SOIC N
11.5mA 190V/¦Ìs 16nV/rtHz@ 5V 150MHz Rail to Rail 30mA 4 4 3V ¡À6V,12V 1.4mV 2¦ÌA 160MHz Voltage Feedback SOIC-14 1.75mm
Op-Amp, 160Mhz, -40 To 85Deg C, Soic-14; No. Of Channels:4Channels; Gain Bandwidth Product:160Mhz; Supply Voltage Range:3V To 12V; Ic Case/Package:Soic; No. Of Pins:14Pins; Amplifier Type:Voltage Feedback; Input Bias Current:2Μa Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD8044ARZ-14