Analog Devices AD8001AQ
Op Amp Single High Speed Amplifier ±6V/12V 8-Pin CDIP Tube
Production
价格与库存
数据表和文档
Upverter
Datasheet16 页22 年前
Datasheet17 页22 年前
Analog Devices
Augswan
LKR
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
Q
N
N
Number of Pins
8
Number of Circuits
1
Slew Rate
1200 V/µs
1200 V/µs
1200 V/µs
Gain Bandwidth Product
795 MHz
795 MHz
795 MHz
Input Offset Voltage (Vos)
5.5 mV
5.5 mV
5.5 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
75 dB
75 dB
Common Mode Rejection Ratio
54 dB
54 dB
Min Supply Voltage
6 V
6 V
6 V
Max Supply Voltage
12 V
12 V
12 V
Operating Supply Current
5 mA
5 mA
5 mA
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
工程资源
相关零件
Analog DevicesAD847AQ
Operational Amplifier, 1 Func, 4000uV Offset-Max, BIPolar, CDIP8
Analog DevicesAD844AQ
Operational Amplifier, 1 Func, 500uV Offset-Max, BIPolar, CDIP8
Analog DevicesAD708AQ
ULTRALOW OFFSET VOLTAGE DUAL OP AMP Operational Amplifier, 2 Func, 150uV Offset-Max, BIPolar, CDIP8
Analog DevicesOP77FZ
Op Amp Single Ultra Low Offset Voltage Amplifier ±22V 8-Pin CDIP Tube
Analog DevicesOP77EZ
Operational Amplifier, Single, 600 kHz, 1, 0.3 V/ s, 3V to 18V, DIP, 8
Analog DevicesAD746AQ
Operational Amplifier, 2 Func, 2000uV Offset-Max, BIPolar, CDIP8
描述
OP Amp Single Current Feedback ±6 Volt12 Volt 8-Pin CDIP
800 MHz, 50 mW Current Feedback Amplifier