Analog Devices AD7862AN-10
Bipolar DUAL External Internal SAR Analog to Digital Converter -40C~85C 10V 3.6mus 75mW
数据表和文档
Upverter
Datasheet16 页29 年前
Augswan
iiiC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
1
Case/Package
PDIP
DIP
Number of Pins
28
Number of Bits
12
Sampling Rate
250 ksps
250 ksps
Polarity
Bipolar
Bipolar
Interface
Parallel
Parallel
Integral Nonlinearity (INL)
1 LSB
1 LSB
Differential Nonlinearity
Number of A/D Converters
2
Min Supply Voltage
4.75 V
4.75 V
Max Supply Voltage
5.25 V
5.25 V
相关零件
Texas InstrumentsADS7824P
Quad Channel Single ADC SAR 40ksps 12-bit Parallel/Serial 28-Pin PDIP Tube
Analog DevicesAD7880BNZ
2-Channel Single ADC SAR 66ksps 12-bit Parallel 24-Pin PDIP N Tube
Analog DevicesAD7892BNZ-1
1-Channel Single ADC SAR 500ksps 12-bit Parallel/Serial 24-Pin PDIP N Tube
Analog DevicesAD7892BNZ-3
IC ADC 12BIT SAR 24DIP / 12 Bit Analog to Digital Converter 2 Input 1 SAR 24-PDIP
Texas InstrumentsADS574JP
1-Channel Single ADC SAR 40ksps 12-bit Parallel 28-Pin PDIP Tube
Texas InstrumentsADS7804P
1-Channel Single ADC SAR 100ksps 12-bit Parallel 28-Pin PDIP Tube
描述