Analog Devices AD5280BRUZ20
Single/Dual, +15 V/±5 V, 256-Position, I2C-Compatible Digital Potentiometer
Production
价格与库存
数据表和文档
HQonline
Datasheet28 页16 年前
Analog Devices
Upverter
Newark
DigiKey
库存历史记录
3 个月趋势:
-13.98%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
14
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Temperature Coefficient
30 ppm/°C
30 ppm/°C
30 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Volatile
Interface
I2C
I2C
Min Supply Voltage
4.5 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
16.5 V
16.5 V
16.5 V
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
工程资源
相关零件
Analog DevicesAD5260BRUZ20
Digital Potentiometer 20kOhm 256POS Volatile Linear 14-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD5282BRUZ20
Analog DevicesAD5282BRUZ20-REEL7
描述
Digital Potentiometer 20kOhm 256POS Volatile 14-Pin TSSOP Tube
Digital Potentiometer, 1 Func, 20000ohm, 2-wire Serial Control Interface, 256 Positions, PDSO14
Digital Potentiometer, Single, 256 Step; End To End Resistance:20Kohm; No. Of Pots:Single; Control Interface:2 Wire, I2C, Serial; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 30%; Supply Voltage Min:4.5V; Supply Voltage Max:16.5V Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD5280BRUZ20