Analog Devices AD5254BRU50
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~105C 5muA 6.5mm
数据表和文档
Analog Devices
Datasheet32 页13 年前
Arrow Electronics
iiiC
DigiKey
SHENGYU ELECTRONICS
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
90,644
Authorized Distributors
0
Case/Package
TSSOP
TSSOP
Number of Pins
20
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
30 %
20 %
20 %
Temperature Coefficient
300 ppm/°C
650 ppm/°C
650 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
EEPROM
EEPROM
Interface
I2C
I2C
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
相关零件
Analog DevicesAD5252BRU50-RL7
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~105C 5muA 5mm
Analog DevicesAD5252BRU50
Analog DevicesMAX5478EUD
RoHS Compliant BICMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 25% -40C 15muA 1.4W