Amphenol MS3476W20-16P
Conn Circular MIL-DTL-26482 PL 16 POS 20-16 Size PIN Contact Cable Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet32 页11 年前
JRH Electronics
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
备用零件
Price @ 1000
Stock
210
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
16
Mount
Cable
Cable
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Voltage Rating
1 kV
Current Rating
13 A
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date1994-08-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Amphenol IndustrialMS3126F16-8P
MIL Series Connector, 8 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 16 POS Solder ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Conn MIL-DTL-38999 Circular PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceM83723/76W2016N
Conn MIL-C-83723 Circular PIN 16 POS Crimp ST Cable Mount 16 Terminal 1 Port
Amphenol AerospaceMS27484T20F16SA
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Crimp Terminal, Plug
Amphenol AerospaceMS27473E20B16S
描述
MIL Series Connector, 16 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Olive Drab Cadmium Military MIL-DTL-26482Series II Non-RoHS Compliant Environment Resistant Circular Connector 20AWG 200C 13A 1kV