Abracon AIUR-16-151K
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
数据表和文档
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Abracon AIUR-16-151K 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Drum Core 150uH 10% 790KHz 30Q-Factor Ferrite 1.15A 0.27Ohm DCR RDL
Inductor Power Drum Core 150uH 10% 796KHz 20Q-Factor Ferrite 610mA 370mOhm DCR RDL Box
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz 12Q-Factor Ferrite 0.58A 0.68Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 150uH 10% 1KHz Ferrite 0.52A 1.1Ohm DCR Automotive T/R
Inductor Power Wirewound 150uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 0.92A 0.56Ohm DCR RDL Bag
General Purpose Inductor, 150uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, SMD, 3128
描述
Power Inductors - Leaded FIXED IND 150UH 490MA 372 MOHM
UNSHIELDED DRUM CORE INDUCTOR, 150UH, 10%, 0.372OHM, 0.44A,
Power Inductor 150uH 0.49A 372mΩ, AIUR-16 , RoHS
Abracon SCT
FIXED IND 150UH 490MA 372MOHM TH
AIUR-16 Radial Vertical Cylinder 0.276Dia 7.00mm 150muH