Abracon AIUR-06-152K
Inductor Power Unshielded Drum Core 1500uH 10% 10KHz Ferrite 0.72A 1.7Ohm DCR RDL
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页3 年前
Electro Sonic
Sager Electronics
Master Electronics
Abracon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Abracon AIUR-06-152K 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
Introduction Date2002-07-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Inductor Power Unshielded Wirewound 1500uH 10% 1KHz Ferrite 0.7A 1.18Ohm DCR AXL Bag
Inductor Power Wirewound 1500uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.43A 3.8Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 1500uH 10% 1KHz 97Q-Factor Ferrite 0.25A 6.3Ohm DCR T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 1500uH 10% 1KHz 27Q-Factor Ferrite 0.15A 8Ohm DCR T/R
General Purpose Inductor, 1500uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 4532/1812
Inductor Power Unshielded Wirewound 1500uH 10% 1KHz 0.13A 13.5Ohm DCR AXL T/R
描述
Ind 1500.00 Uh 0.540 A 1700.00 Mohm/ Bulk Rohs Compliant: Yes |Abracon AIUR-06-152K
General Purpose Inductor, 1500uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Power Inductors - Leaded FIXED IND 1.5MH 540MA 1.7 OHM TH