Abracon AB308-14.7456MHZ
Crystal 14.7456MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 16pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole Bag
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页15 年前
Datasheet1 页17 年前
Sager Electronics
Mouser
Abracon SCT
Newark
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.60.00.50
Introduction Date2009-05-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
相关零件
Crystal 16MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 16pF FUND 50Ohm 2-Pin Thru-Hole Bulk
Crystal 14.7456MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-49/US SMD T/R
CTS ComponentsATS147B-E
Crystal 14.7456MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 18pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
CTS ComponentsATS147A-E
Crystal 14.7456MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 40Ohm 2-Pin HC-49/US Thru-Hole Bulk
CTS ComponentsATS147A
ECS InternationalECS-160-20-46X
Crystal 16MHz ±30ppm (Tol) ±50ppm (Stability) 20pF FUND 50Ohm 2-Pin HC-46X Thru-Hole Bulk
描述
AB308 Series 14.7456 MHz ±30 ppm 16 pF -10 to +60 °C Microprocessor Crystal
Parallel - Fundamental Quartz Crystal, 14.7456MHz Nom
CRYSTAL, HIGH FREQ, CYLINDRICAL, 14.7456 MHZ, MICROPROCESSOR, 8.0 X 3.0MM DIA.
Crystal 14.7456Mhz 16Pf Thru Hole; Crystal Case:Cylinder; Load Capacitance:16Pf; Product Range:Ab308 Series; Operating Temperature Min:-10°C; Operating Temperature Max:60°C; Crystal Mounting Type:Through Hole; Esr:50Ohm Rohs Compliant: Yes |Abracon AB308-14.7456MHZ