3M P50E-080P1-SR1-EA
Board Connector, 80 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal, Plug
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页15 年前
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.48%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 3M P50E-080P1-SR1-EA 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,129
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Pitch
2.54 mm
1.27 mm
Number of Positions
80
Number of Rows
2
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Gold
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
相关零件
Board Connector, 68 Contact(s), 1 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal, Plug
TE Connectivity4-103326-0
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Automotive Carton
TE Connectivity4-103801-0
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Automotive Frame
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole C-Grid III™ Tray
Board Connector, 60 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
Amphenol Communications Solutions77317-804-72LF
Conn Unshrouded Header HDR 72 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk
描述
80000906695 P50e-080P1-Sr1-Ea =Pak50 Connector/Rohs Rohs Compliant: Yes
PLUG, PCB, RIGHT ANGLE, 80WAY; Connector Type:Wire-to-Board; Gender:Plug; Ways, No. of:80; Lead Spacing:1.27mm; Termination Method:Solder; Contact Material:Copper Alloy; Series:P50E; Contact Plating:Gold over Nickel; Rows, No. of:2; Colour:Black; Current Rating:0.5A; Material:Copper Alloy; Pitch:0.05"; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-55°C