Yageo Group FMP200JR-52-150R
150 Ohms 5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group FMP200JR-52-150R.
Newark
Datasheet16 páginas2 anos atrás
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-8.82%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-9
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP100JR-52-150R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879352-5
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFRM50SJR-52-150R
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE FRM 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.5W 1/2W 150Ohm ±5%
Descrições
Descrições de Yageo Group FMP200JR-52-150R fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 150ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Metal Film 150 Ohm 5% 2W ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm 150Ohm ±5%
Res, 150R, 2W, Axial, Metal Film; Resistance:150Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:500V; Resistor Technology:Metal Film; Product Length:9Mm Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP200JR-52-150R