Yageo Group FMP100JR-52-150R
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group FMP100JR-52-150R.
element14 APAC
Datasheet16 páginas2 anos atrás
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+155%
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFRM50SJR-52-150R
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE FRM 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 0.5W 1/2W 150Ohm ±5%
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP6-1879350-9
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 150ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Axial FIXED RESISTOR - FUSIBLE NFR25 0.098Diax0.256L 2.50mmx6.50mm 0.333W 1/3W 150Ohm ±100ppm/C
Yageo GroupFMP200JR-52-150R
150 Ohms 5% 2W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Metal Film
Descrições
Descrições de Yageo Group FMP100JR-52-150R fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Metal Film 150 Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RES 150 OHM 1W 5% AXIAL
Res, 150R, 1W, Axial, Metal Film; Resistance:150Ohm; Product Range:Fmp Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case/Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Product Width:- Rohs Compliant: Yes |Yageo FMP100JR-52-150R
150¦¸ ¡À5% 1W 6.3mm