Yageo Group AC2010JK-07620RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 620Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group AC2010JK-07620RL.
IHS
Datasheet12 páginas2 anos atrás
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.71%
Stock
47,772
Resistance
620 Ω
620 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC2010JK-07620RL
Yageo GroupRC2010JK-07560RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 560Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 680Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGH2010J680R
Res Thick Film 2010 680 Ohm 5% 1W ±100ppm/C SMD T/R
TE ConnectivityCRGH2010J680R
PanasonicERJ-12ZYJ621U
Thick Film Chip Resistor, 2010, 1/2W 5% 620ohm, 7
Descrições
Descrições de Yageo Group AC2010JK-07620RL fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 620ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Res Thick Film 2010 620 Ohm 5% 0.75W(3/4W) 100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 620Ohm 5% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 620Ohm 0.75W 3/4W