Yageo Group AC2010JK-07360RL
Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.75W, 5%, 100PPM, 360 Ohm, Surface Mount, 2010
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group AC2010JK-07360RL.
IHS
Datasheet12 páginas2 anos atrás
Future Electronics
ODG (Origin Data Global)
Stock
4,560
Authorized Distributors
2
Resistance
360 Ω
360 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Descrições
Descrições de Yageo Group AC2010JK-07360RL fornecidas pelos seus distribuidores.
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 360Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 360Ohm 5% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 360Ohm 0.75W 3/4W