Yageo Group AC1210JR-07510RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 510Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group AC1210JR-07510RL.
Upverter
Newark
Tendência de 3 meses:
-0.63%
SímboloPegada
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
Authorized Distributors
6
Resistance
510 Ω
510 Ω
510 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC1210JR-07510RL
Yageo GroupRC1210JR-07470RL
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 470Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1210 560 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-14YJ511U
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 510ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Res Thick Film 1210 510 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrições
Descrições de Yageo Group AC1210JR-07510RL fornecidas pelos seus distribuidores.
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 510Ohm 0.5W 1/2W
Thick Film Resistors - SMD 510Ohms 1/2W 1210 5% AEC-Q200
Res, 510R, 5%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:510Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1210JR-07510RL