Yageo Group AC1206FR-07910RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 910ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group AC1206FR-07910RL.
Tendência de 3 meses:
+185%
Resistance
910 Ω
910 Ω
910 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Peças relacionadas
Yageo GroupRC1206FR-07910RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 910Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ8ENF9100V
Res Thick Film 1206 910 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-071KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE Connectivity1623440-1
Res Thick Film 1206 1K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Molded SMD T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group AC1206FR-07910RL fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Thick Film 1206 910 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR AC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 910Ohm ±100ppm/C
AC Series 1206 910 O ±1% 0.25 W ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res, 910R, 1%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:910Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206FR-07910RL