Yageo Group AC0603JR-072M2L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 2.2MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group AC0603JR-072M2L.
Upverter
Farnell
ODG (Origin Data Global)
HQonline
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-7.55%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Stock
81,664
Resistance
2.2 MΩ
2.2 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0603JR-072M2L
Res General Purpose Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 1/10W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupRC0603JR-132M2L
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603JR-072ML
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 2MΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
CRCW FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 2.2MOhm 0.1W 1/10W
PanasonicERJ3GEYJ225V
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 1/10W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrições
Descrições de Yageo Group AC0603JR-072M2L fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 2200000ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Res Thick Film 0603 2.2M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD Automotive T/R
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0603 2.2MOhm 5% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2.2MOhm 0.1W 1/10W
Thick Film Resistors - SMD 2.2 MOhms 100 mW 0603 5% AEC-Q200
Res, 2M2, 5%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:2.2Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603JR-072M2L