Yageo Group AC0603FR-07910RL
Res Thick Film 0603 910 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Yageo Group AC0603FR-07910RL.
IHS
Datasheet12 páginas2 anos atrás
Upverter
element14 APAC
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+35.71%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
910 Ω
910 Ω
910 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Res Thick Film 0603 910 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-07910RL
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 910Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 910 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 910 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0603FR-071KL
Res Thick Film 0603 1K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R / RES SMD 1K OHM 1% 1/10W 0603
TE Connectivity1622866-1
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 1kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Yageo Group AC0603FR-07910RL fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 910ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
AC Series 0603 910 Ohm ±1% 0.1 W ±100 ppm/°C Automotive Thick Film Resistor
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR AC 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 910Ohm ±100ppm/C
Thick Film Resistors - SMD 910 Ohms 100 mW 0603 1% AEC-Q200
Resistor, 910R, 0.1W, 75V, THICK FILM, 0603;
Res, 910R, 1%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:910Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603FR-07910RL