WIMA FKS2D011001A00KSSD
Cap Film 0.001uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Bulk
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para WIMA FKS2D011001A00KSSD.
IHS
Datasheet8 páginas3 anos atrás
Newark
element14 APAC
element14
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-19.76%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
77,883
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 nF
1 nF
1 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.5024 mm
Cadeia de suprimentos
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00
Introduction Date2010-03-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupR82EC1100DQ50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC1100AA50K
Yageo GroupR82EC1100CK50K
Cap Film 0.001uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.001uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125C Automotive Bulk
Cap, 1000Pf, 100V, Film, Radial Rohs Compliant: Yes |Epcos B32529C1102K289
Descrições
Descrições de WIMA FKS2D011001A00KSSD fornecidas pelos seus distribuidores.
FKS film capacitor, 1 nF, ±10 %, 100 V (DC), PET, 5 mm, FKS2D011001A00KSSD
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.001uF, Through Hole Mount
Radial FILM CAPACITOR film capacitor 63V 1nF 10% 330ppm/C
CAP, 1000PF, 100V, 10%, PET; Capacitance: 1000pF; Voltage Rating: 100V; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: FKS2; Available until stocks are exhausted Alternative available
Capacitor Pen Film, 1000Pf, 100V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Fks2; Capacidad:1000Pf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tipo De Dieléctrico Del Condensador:Pet (Poliéster); Tensión Nominal:100V; Tipo De Condensador:- |Wima FKS2D011001A00KSSD