Welwyn WHS3-4R7JA1
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 3.755V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WHS3-4R7JA1.
IHS
Datasheet5 páginas5 anos atrás
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-100%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Peças relacionadas
Stackpole ElectronicsRSMF3JT4R70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 4.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 3.755V, 5% +/-Tol, -10,-80ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupPNP300JR-73-4R7
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 300V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
VISHAY CW02B5R000JE12HE RESISTOR, WIREWOUND, 5R, 5%, AXIAL
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 3W ±200ppm/°C Conformal Axial Thru-Hole Ammo Pack
TE Connectivity / AMP2-1879354-9
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 4.7ohm, 750V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Welwyn WHS3-4R7JA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 3W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 4R7, 5%, 3W, AXIAL; Resistance:4.7ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:3W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 4R7, 3W, 350V, 5%; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:3W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)