Vishay CW02B5R000JE12HE
Vishay CW02B5R000JE12HE Resistor, Wirewound, 5R, 5%, Axial
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay CW02B5R000JE12HE.
element14 APAC
Datasheet3 páginas9 anos atrás
Datasheet6 páginas10 anos atrás
Farnell
Peças relacionadas
Ohmite43J5R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 5ohm, 200V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J5R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 5ohm, 135V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite23J5R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 5ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 5ohm, 3.873V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 5ohm, 5V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay CW02B5R000JE12HE fornecidas pelos seus distribuidores.
Wirewound Resistors, High Energy, Silicone Coated, Axial Lead
RES, 5R, 5%, 3.75W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance: 5ohm; Product Range: CW Series; Power Rating: 3.75W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Case Style: Axial Leaded; Voltage Rating: -; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature Coefficient: ± 50ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -