Welwyn WHS2-33RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 33ohm, 8.124V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WHS2-33RJA25.
Tendência de 3 meses:
+21.99%
Peças relacionadas
Stackpole ElectronicsRSMF2JT33R0
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 33ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF2JB33R0
Stackpole ElectronicsRSF2JB33R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 33ohm, 9.083V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP4-1879352-9
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 33ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-33R
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 33Ohm 2W 5% Axial T/R
Descrições
Descrições de Welwyn WHS2-33RJA25 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Wirewound 33 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 33R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:33ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 33R, 2W, 250V, 5%; Resistance:33ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)