Welwyn WH25T-1R0JI
Through Hole Wirewound Resistor, WH Series, 1 ohm, 25 W, 5%, 75ppm/ C
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH25T-1R0JI.
IHS
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Newark
Farnell
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
3
Resistance
1 Ω
1 Ω
Mount
Chassis Mount
Chassis Mount
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
25 W
25 W
Composition
Wirewound
Wirewound
Temperature Coefficient
75 ppm/°C
75 ppm/°C
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Descrições
Descrições de Welwyn WH25T-1R0JI fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 1ohm, 500V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, AL CLAD, SPADE, 1R0, 25W
RESISTOR, AL CLAD, SPADE, 1R0, 25W; Resistance: 1ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 25W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Solder Lug; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Wirewound; Temperat