Welwyn WH100-1R0JI
Res Wirewound 1 Ohm 5% 100W ±100ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Welwyn WH100-1R0JI.
IHS
Datasheet4 páginas4 anos atrás
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-6.67%
Peças relacionadas
Ohmite95J1R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 495V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite92J1R0E
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.25W, 1ohm, 85V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite93J1R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 1ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
AC FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% -10/ -80ppm/C 1Ohm 7W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 1ohm, 2.2361V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 1ohm, 3.162V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Welwyn WH100-1R0JI fornecidas pelos seus distribuidores.
Fixed Resistor, Wire Wound, 100W, 1ohm, 1900V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 1 OHM, 100W, 0.05, SOLDER LUG; Resistance:1ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:100W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.9kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C RoHS Compliant: Yes