Walsin Technologies WR12X105 JTL
RES 1M OHM 5% 1/4W 1206 / 1 MOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Walsin Technologies WR12X105 JTL.
element14 APAC
Datasheet10 páginas10 anos atrás
Datasheet10 páginas8 anos atrás
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-2.35%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0402JR-071ML
Res General Purpose Thick Film 0402 1M Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
KOA SpeerCN1J4TTD105J
Res Thick Film Array 1M Ohm 5% ±200ppm/C ISOL 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1M Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Res Thick Film 0805 1M Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0402 1.1M Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 910K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrições
Descrições de Walsin Technologies WR12X105 JTL fornecidas pelos seus distribuidores.
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 1MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
SMD Resistor 1206 1MΩ ±5% 1/4W ±100ppm/℃
RES, 1M, 5%, 0.25W, 1206, THICK FILM; Resistor Case Style: 1206 [3216 Metric]; Resistance: 1Mohm; Product Range: WR12 Series; Voltage Rating: 200V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 250mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)