Walsin Technologies WR08X8202FTL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 82kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Walsin Technologies WR08X8202FTL.
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
82 kΩ
Case/Package
0805
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805FR-0782KL
Res Thick Film 0805 82K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0805FR-0782KL
Res Thick Film 0805 82K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC0805FR-1382KL
Res Thick Film 0805 82K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-6ENF8202V
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125W, 82000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0805
Descrições
Descrições de Walsin Technologies WR08X8202FTL fornecidas pelos seus distribuidores.
RES 82K OHM 1% 1/8W 0805 / 82 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
Walsin WR08X8202FTL 0603 SMD Resistor 820 Ohms Thin Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 82000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Thick Film Resistors - SMD 0805 82K0 1% Lead Free
Surface Mount Chip Resistor, Wr08 Series, 82 Kohm, 125 Mw, 1%, 150 V, 0805 [2012 Metric] Rohs Compliant: Yes |WALSIN WR08X8202FTL
FIXED RESISTOR Chip Resistor 1% 100ppm/C 82kOhm 125mW
RES, 82K, 1%, 150V, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 82kohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 1%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)