Walsin Technologies WR08X471 JTL
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±5% 470Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Walsin Technologies WR08X471 JTL.
ODG (Origin Data Global)
Datasheet10 páginas8 anos atrás
element14 APAC
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-37.12%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
470 Ω
470 Ω
470 Ω
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-12-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Peças relacionadas
Yageo GroupRC0805JR-07470RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±5% 470Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrições
Descrições de Walsin Technologies WR08X471 JTL fornecidas pelos seus distribuidores.
WR08 Series 0805 470 Ohm ±5 % 0.125 W ±200 ppm/°C SMT Thick Film Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 470ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
RES, 470R, 5%, 0.125W, 0805, THICK FILM; Resistor Case Style: 0805 [2012 Metric]; Resistance: 470ohm; Product Range: WR08 Series; Voltage Rating: 150V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 125mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)