Walsin Technologies WR06X270 JTL
WR Series 0603 27 Ohm 0.1 W ±5 % ±100 ppm/°C Surface Mount Thick Film Resistor
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Walsin Technologies WR06X270 JTL.
Future Electronics
Datasheet10 páginas8 anos atrás
Datasheet9 páginas14 anos atrás
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-1.60%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Resistance
27 Ω
27 Ω
27 Ω
Case/Package
0603
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Descrições
Descrições de Walsin Technologies WR06X270 JTL fornecidas pelos seus distribuidores.
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 27Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 27 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 27ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES, 27R, 5%, 0.1W, 0603, THICK FILM; Resistor Case Style: 0603 [1608 Metric]; Resistance: 27ohm; Product Range: WR06 Series; Voltage Rating: 75V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Temperature Coefficient: ± 100ppm/°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: Lead (15-Jan-2019)