Vishay VS-60CPH03-N3
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 300V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay VS-60CPH03-N3.
IHS
Datasheet7 páginas3 anos atrás
element14 APAC
Newark
Future Electronics
HQonline
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-2.33%
Peças alternativas
Esta peça
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
16,704
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-3
TO-247-3
Forward Voltage
1.25 V
1.2 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
30 A
30 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
55 ns
50 ns
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2012-03-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 30V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 35A, 30V V(RRM), Silicon, TO-247AC
STMicroelectronicsSTTH60AC06CW
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 30A, 600V V(RRM), Silicon, TO-247AC
MicrochipAPT30D40BCTG
APT30D40BCTG Series 400 V 60 A Ultrafast Soft Recovery Rectifier Diode -TO-247-3
STMicroelectronicsSTTH50W03CW
Rectifier Diode, 1 Phase, 2 Element, 300V V(RRM), Silicon, TO-247
Descrições
Descrições de Vishay VS-60CPH03-N3 fornecidas pelos seus distribuidores.
Hyperfast Rectifier, 2 x 30 A FRED Pt | DIODE ARRAY GP 300V 30A TO247AC
Rectifier, 300V, 60A, To-247Ac; Repetitive Peak Reverse Voltage:300V; Average Forward Current:60A; Diode Configuration:Dual Common Cathode; Forward Voltage Max:1.25V; Reverse Recovery Time:39Ns; Forward Surge Current:300A Rohs Compliant: Yes |Vishay VS-60CPH03-N3