Vishay VS-12CWQ06FNTR-M3
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 6A, 60V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay VS-12CWQ06FNTR-M3.
IHS
Datasheet7 páginas2 anos atrás
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+6.22%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2011-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 7.5A, 60V V(RRM), Silicon, TO-252AA
DIODE SCHOTTKY 60V 5.5A DPAK / Diode Schottky 60 V 5.5A Surface Mount D-PAK (TO-252AA)
Diodes Inc.MBRD10150CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 150V V(RRM), Silicon, TO-252
Diodes Inc.SBR10200CTL-13
Rectifier Diode Super Barrier Rectifier 200V 10A 3-Pin(2+Tab) TO-252 T/R
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 1 Element, 5.5A, 40V V(RRM), Silicon, TO-252AA
Diodes Inc.MBRD10200CT-13
Rectifier Diode, Schottky, 1 Phase, 2 Element, 5A, 200V V(RRM), Silicon, TO-252
Descrições
Descrições de Vishay VS-12CWQ06FNTR-M3 fornecidas pelos seus distribuidores.
Rectifiers and Schottky diodes; VISHAY; VS-12CWQ06FNTR-M3; 12 A; Surface Mount; 3; 3 mA
Schottky Rectifier, 60 V, 12 A, Dual Common Cathode, TO-252AA (DPAK), 3 Pins, 790 mV
60V Dual Common Cathode 790mV@12A 6A TO-252 Schottky Barrier Diodes (SBD) ROHS
SCHOTTKY RECT, DUAL, 60V, TO-252AA; Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max: 60V; Forward Current If(AV): 12A; Diode Configuration: Dual Common Cathode; Diode Case Style: TO-252AA; No. of Pins: 3Pins; Forward Voltage VF Max: 790mV