Vishay TSM4ZL504KR10
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.08W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 6.2 X 3.7mm) Gull Wing SMD T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay TSM4ZL504KR10.
Farnell
Newark
Peças relacionadas
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
TT Electronics84WR500KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 500000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Res Cermet Trimmer 500K Ohm 10% 0.08W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 5.1 X 5.3mm) Gull Wing SMD T/R
Descrições
Descrições de Vishay TSM4ZL504KR10 fornecidas pelos seus distribuidores.
TRIMMER, SMD, 11 TURN 500K; Track Resistance:500kohm; No. of Turns:11; Resistanc
Trimmer, 0.08W, 500000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1918
TRIMMER, SMD, 11 TURN 500K; Track Resistance:500kohm; No. of Turns:11; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:+200, -100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Side; Contact Resistance Variation +:3%; End Resistance:1ohm; Operating Temperature Max:+125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:600V; Resistance:500kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Series:TSM4; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Log (Audio); Voltage Rating:200V; Voltage Rating VDC:200V