Vishay TSM4ZL202KR10
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 11(Elec)/13(Mech)Turns 1.5mm (4.8 X 6.2 X 3.7mm) Gull Wing SMD T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay TSM4ZL202KR10.
IHS
Datasheet5 páginas9 anos atrás
Farnell
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2517
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 2525
Trimmer, Cermet, 0.25W, 2000ohm, 22.3V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s), 2720
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 1/4W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 5.1 X 5.3mm) Gull Wing SMD T/R
TT Electronics44WR2KLFTB
Res Cermet Trimmer 2K Ohm 10% 0.25W 9(Elec)Turn 1.42mm (4.83 X 3.91 X 5.31mm) J-Hook SMD Tube
Descrições
Descrições de Vishay TSM4ZL202KR10 fornecidas pelos seus distribuidores.
Trimmer, 0.25W, 2000ohm, 22.3V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1918
TRIMMER, 20KOHM, 11 TURNS, SMD; Track Resistance:20kohm; No. of Turns:11; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD ;RoHS Compliant: Yes
TRIMMER, SMD, 11 TURN 2K; Track Resistance:2kohm; No. of Turns:11; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:+200, -100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Side; Contact Resistance Variation +:3%; End Resistance:1ohm; Operating Temperature Max:+125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:600V; Resistance:2kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Series:TSM4; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Log (Audio); Voltage Rating:200V; Voltage Rating VDC:200V