Vishay TSM4YJ201KR05
Res Cermet Trimmer 200 Ohm 10% 0.25W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 3.8 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay TSM4YJ201KR05.
Newark
Future Electronics
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-41.75%
Peças relacionadas
Cermet Not Linear VERTICAL Trimmer Potentiometer 卤10% 4320deg 250mW 85C
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 5 Turn(s), 1914
TT Electronics44WR200LFTB
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 9 Turn(s), 2019
TT Electronics44WR200LFT7
TT Electronics23AR200LFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Descrições
Descrições de Vishay TSM4YJ201KR05 fornecidas pelos seus distribuidores.
Trimmer, 0.25W, 200ohm, 7.07V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1914
TSM4 Series 0.25 W 200 Ohm ±10 % ±100 ppm/°C SMT Trimmer Resistor
SMD Multiturn Cermet Trimmer 200R
200¦¸ ¡À10% 250mW ¡À100ppm/¡æ 200V(DC) 134.62mm*121.92mm*96.52mm
TRIMMER 200 OHM 0.25W GW TOP ADJ
SFERNICE POTENTIOMETERS & TRIMME
TRIMMER, SMD, 13 TURN 200R; Track Resistance:200ohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:1ohm; External Depth:3.5mm; External Length / Height:5.3mm; External Width:4.8mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:600V; Resistance:200ohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Series:TSM4; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:200V; Voltage Rating VDC:200V