Vishay TSM4YJ104KR05
In a Pack of 5, 100kO SMD Trimmer Potentiometer 0.25W Side Adjust Vishay TSM4 Series
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay TSM4YJ104KR05.
IHS
Datasheet5 páginas9 anos atrás
TME
Farnell
element14 APAC
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-43.14%
Cadeia de suprimentos
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-09-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1918
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3224W-1-104E; Cermet; 5.55 mm; 250 mW; Surface Mount
Trimmer, Cermet, 0.25W, 100000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s), 1914
TT Electronics44WR100KLFT7
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 1/4W 9(Elec)Turn 1.42mm (4.83 X 3.91 X 5.31mm) J-Hook SMD T/R
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
TT Electronics23AR100KLFTR
Cermet trimmer potentiometer, 100 kΩ, 0.25 W, SMD, on top, 23AR100KLFTR
Descrições
Descrições de Vishay TSM4YJ104KR05 fornecidas pelos seus distribuidores.
Res Cermet Trimmer 100K Ohm 10% 0.25W 11(Elec)/13(Mech)Turn 1.5mm (4.8 X 3.8 X 5.3mm) J-Hook SMD T/R
Trimmer, 0.25W, 100000ohm, 158V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 11 Turn(s), 1914
TRIMMER, SMD, 13 TURN 100K; Track Resistance:100kohm; No. of Turns:13; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Adjustment Type:Top; Contact Resistance Variation +:1%; End Resistance:1ohm; External Depth:3.5mm; External Length / Height:5.3mm; External Width:4.8mm; IP/NEMA Rating:IP67; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Range:-65°C to +155°C; Package / Case:SMD; Proof Voltage:600V; Resistance:100kohm; Resistor Element Material:Variable Rotary Cermet; Resistor Mounting:SMD; Series:TSM4; Temperature Coeff. +:100ppm/°C; Temperature Coeff. -:100ppm/°C; Terminal Type:Surface Mount (SMD, SMT); Termination Type:SMD; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Track Taper:Linear; Voltage Rating:200V; Voltage Rating VDC:200V