Vishay SFR2500004640FR500
Fixed Resistor, Metal Film, 0.4W, 464ohm, 250V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Vishay SFR2500004640FR500.
IHS
Datasheet10 páginas2 anos atrás
Newark
element14 APAC
Cadeia de suprimentos
Country of OriginIndia, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2008-11-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 499ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 475ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 470ohm, 350V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Descrições
Descrições de Vishay SFR2500004640FR500 fornecidas pelos seus distribuidores.
RESISTOR, METAL FILM, 464OHM, 400mW, 1%
RES 464 OHM 0.4W 1% AXIAL
SFR25 1% R5 464R
Resistor Metal Film,464Ohm,1%,+/-100ppm,; RESISTOR, METAL FILM, 464OHM, 400mW, 1%; Resistance:464ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:400mW; Voltage Rating:250V; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Material:Metal Film; Filter Terminals:Axial Leaded